SCALEA

Patrí medzi najviac navštevované letoviská južného Talianska - Kalábrie a zároveň jedno z najväčších a najstarších stredísk v oblasti Riviera dei Cedri. Scalea je rozdelená na dve časti - Scalea Vecchia je stará časť mesta , ktorá leží na pahorku, kde môžete obdivovať starý normansky hrad, úzke uličky, paláce, kostoly a veže.

Scalea Nuova je nová časť mesta, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia. V jej časti sa nachádzajú bary, obchody, reštaurácie, hotely a diskotéky. Dnes patrí Scalea medzi dôležité letné strediská nielen pre talianov, ale aj pre zahraničných turistov. Symbolom Scaley je strážna veža - Torre Talao, postavená v 15. storočí. V Scaley sa každý pondelok konajú trhy.

TORTORA

Moderné turistické mestečko v severnej časti Kalábrie, na thyrhenskom pobreží, ktoré hraničí s mestom Praia a Mare. Letovisko má krásnu polohu, jedná časť je otvorená k nádhernému ažúrovému moru, z druhej strany sa týčia hory. Z obláskových pláží je nádherný pohľad na neďaleký ostrov Dino, známy svojimi prírodou vytvorenými jaskyňami, z ktorých najznámejšie sú Levia a Azúrová jaskyňa. Určite tu nechýba žiadna možnosť zábavy a športu. Vybrať si môžete z ponuky súkromných, dobre udržiavaných pláži, alebo verejných , volne prístupných pláži. K odpočinok a zábave môžete využiť i blízkeho aguaparku, alebo lodných výletov do jaskýň ostrova Dino, či možnosť potápania v útesoch ostrova. Každý štvrtok sa v neďalekom mestečku Praia a Mare konajú trhy. Večery určite radi strávite aj prechádzkami po palmovej promenáde, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia.

    

 

Naša ponuka:
- Kalábria
 
Základné informácie:
 Názov: Talianská republika
 Rozloha:  301 323 km2
 Počet obyv.: 57 283 000
 Hlavné mesto: Rím 
 Mena: Euro = cca. 40,- Sk
 Jazyk: taliančina (úradný)
 Náboženstvo: Kresťanské
 Čas: + 0 hodín (SEČ)
 El. napätie: 220V
Klimatické podmienky:
Mesiac V VI VII VIII IX X
Vzduch (oC) 26 27 30 31 30 28
Voda (oC) 20 21 23 24 23 22