Chorvátsko, krajina s prekrásnym pobrežím s borovicovými a olivovými hájmi, krištáľovo čistým morom s vysokým obsahom soli a jódu, malebnými zákutiami, historickými pamätihodnosťami a množstvom slnečných dní, stále priťahuje turistov z celej Európy aj zo Slovenska.
    Mnoho našich turistov sa už navštívilo túto krásnu krajinu a stále sa sem vracia, práve pre jej romantickú prírodu, pohostinnosť domáceho obyvateľstva , nádherné pláže, kultúrne pamiatky, prekrásne starobylé mestá s množstvom kaviarničiek, vinární, reštaurácií, prístavmi a trhmi s ojedinelou atmosférou.

Kvarner

    Kvarnerská Riviéra je úzky pruh pobrežia, nad ktorým sa vypínajú svahy masívu Učka. Je to oblasť od Opatije po Karlobag, s ostrovmi Krkom , Cresom , Lošinjom, Rabom, Pagom a ďalšími. Aj Kvarner je častým cieľom návštevníkov, ktorí vedia ohodnotiť kvalitu turistických služieb. Na Kvarnere nájdete tradičné dobre vybavené prímorské letoviská, s mnohými hotelmi penziónmi a vilami uprostred zelene. 
Základné informácie:
 Názov: Chorvátska republika
 Rozloha: 56 538 km2
 Počet obyv.: 4 505 000
 Hlavné mesto: Záhreb - 941 000 obyv. 
 Mena: Kuna, 1 HRK = cca. 6,- Sk
 Jazyk: Chorváčtina (úradný), na dohovorenie nemecky, anglicky
 Náboženstvo: Prevažne katolícke, srbská ortodoxná cirkev, moslimi, ostatní
 Čas: 0 hodín (SEČ)
 El. napätie: 220V
Naša ponuka:
- Chorvátsko on-line
- Autokemp
Dalmácia

    Dalmácia je pomerne úzky a smerom na juhovýchod sa stále zužujúci pás chorvátskeho územia, medzi pohoriami Dinara, Biokova, Riliča na jednej strane a členitým pobrežím na strane druhej. Táto časť Chorvátska s pobrežím od Zadaru po Dubrovník, s tisícimi zálivmi a malebnými plážami, stovkami rekreačných miest, malebnou prírodnou scenériou, množstvom ostrovov a ostrovčekov, dlhým teplým letom, dlhými plážami lemujúcimi pobrežie až k perle Jadranu Dubrovníku, urobila z tejto časti najpríťažlivejšie a najnavštevovanejšie miesto krajiny, pojem v turistickom ruchu.

Klimatické podmienky:
Mesiac V VI VII VIII IX X
Vzduch (oC) 23 25 28 29 26 22
Voda (oC) 19 22 24 24 23 20